12. 12. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, v Čechách od 600m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C, na východě zpočátku až 11°C, během odpoledne od západu ochlazování. Noční teploty 2 až -2°C.

Informace o některých projektech obce spolufinancovaných z dotačních prostředků

Oprava místní komunikace v obci Otovice

Projekt „Oprava místní komunikace v obci Otovice“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj – Podpora rozvoje regionů částkou 215 140 Kč (50 % nákladů).

mmr logo

Nákup nového dopravního automobilu s přívěsem pro hašení pro jednotku SDH Otovice

Nákup automobilu byl realizován za finanční podpory:
Ministerstva vnitra ČR z programu Dotace pro jednotky SDH obcí ve výši 450 000 Kč a Královéhradeckého kraje z programu Zvýšení akceschopnosti jednotek požární ochrany v královéhradeckém kraji ve výši 300 000 Kč.
Celková cena dopravního automobilu s požárním přívěsem pro hašení je 992 184 Kč.

kraj

Popelnice na třídění plastů

Obec podala úspěšnou žádost o poskytnutí dotace z dotačního fondu Královéhradeckého kraje na projekt s názvem Podpora separace odpadů pro občany obce Otovice ve výši 67 000 Kč (70 % nákladů) na nákup kontejnerů (popelnic) na plast.

kraj

Nový obecní štěpkovač

Nový štěpkovač byl pořízen za finanční podpory Státního zemědělského intervenčního fondu z Programu rozvoje venkova ČR – Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova ve výši 99 825 Kč (50 % celkových nákladů).

SZIF

Cyklostezka z Broumova do Otovic k hraničnímu přechodu

Po slavnostním otevření broumovské části cyklostezky, které proběhlo v polovině prosince, byla 29.12.2014 otevřena otovická část cyklostezky. Společný projekt Města Broumov, obce Otovice a Gminy Radkow (PL) s názvem

Podpora cestovního ruchu v regionu